Het weekend: shoppen & naaien

Zaterdag was het tijd voor een tweede shop-ronde voor spulletjes voor het huis.

Het begon niet zo leuk, dankzij een extreem lompe buschauffeur. Er zaten twee oude dametjes in de bus, die op het knopje hadden gedrukt om uit te stappen. De chauffeur reed echter langs de halte zonder te stoppen. Toen de dames naar de chauffeur riepen, reageerde hij chagrijnig dat ze dan maar op tijd op het knopje hadden moeten drukken. Ze zeiden dat ze dat hadden gedaan, maar zijn reactie was:  “Niet waar, en het is jullie woord tegen het mijne”.

Nou was mij toevallig opgevallen dat dat lichtje al ruim voor de halte brandde, dus liet ik even weten dat ik het ook gezien had. Daar werd zijn humeur niet beter op.

Op dat moment stonden we een paar meter na de halte stil voor een stoplicht, maar hij liet de vrouwtjes niet alsnog even uitstappen; ze moesten mee naar de volgende halte. Bij het uitstappen zei de ene tegen de ander: “Nou, ik ben blij dat we er nog uit mogen”, waarop de chauffeur riep: “Ja, ik ben ook heel blij dat jullie uitstappen!”.

Nou ja zeg… Ik zei nog tegen hem dat het ook wel wat aardiger kon, maar dat was tegen dovemansoren gezegd. Een van de vrouwtjes vertelde me na het uitstappen dat ze wel vaker bij die vent in de bus hadden gezeten en dat hij altijd zo was.

Ik stond echt versteld van hoe vervelend die man reageerde, terwijl die vrouwtjes en ik totaal niet agressief of negatief hadden gedaan tegen hem. Zo behandel je niemand en al helemaal niet in een dienstverlenende functie. Ik heb dan ook een dikke vette klacht ingediend bij Novio. Net goed, ik hoop dat hij ontslagen wordt.

De rest van de dag verliep gelukkig goed en de buit was dan ook aanzienlijk.

Met als meest succesvolle aankoop een paars badmatje, gevonden bij de LeenBakker! En nog rond ook, net als de twee gele badmatjes die ik eerder bij de Ikea had gehaald. Hij is iets groter en wat dikker, want stiekem is het geen badmatje maar gewoon een rond vloerkleedje. Ach, we zien wel hoe lang hij mee gaat. Hij staat in ieder geval superleuk bij de andere!

Met diverse ‘oneigenlijke’ spulletjes kun je dus prima toch badkameraccessoires in de kleuren paars & geel regelen. Zoals een gewone plastic drinkbeker neerzetten in plaats van een officiële tandenborstelhouder. En nog veel goedkoper ook (€0,99 vs. gemiddeld €25,-… stelletje afzetters).

Die besparing mocht ook wel, want paarse handdoeken bleken een grotere uitdaging. Felgele waren in de aanbieding bij de Hema, maar knalpaarse vond ik alleen in een gespecialiseerd (= duur!) linnenwinkeltje. In andere zaken hadden ze soms wel iets paars-achtigs, maar dat was dan meestal meer richting blauw, of van dat zachte lila / lavendel. Dat moet ik dus niet hebben. Die badkamer zal knallen!

Veel tijd om alles neer te zetten had ik niet, want Suus stond om half 6 voor de deur. Ze had haar lockmachine meegenomen aangezien we zondag met z’n allen zouden gaan naaien. Mark wilde nog iets voor Loenar en Charm hebben en ik moest de gordijnen van de slaapkamer op maat maken.

Die gordijnen kwamen uit ons vorige huis, maar waren veel te lang en te breed voor hun nieuwe plekje. Voordeel was dat de plooien er al in zaten en ik dus eigenlijk alleen hoefde te spelden, knippen en zomen. Heb ik toch nog een beetje zelf gordijnen gemaakt :-)  Alleen die blindzoomsteek, die is toch nog best lastig om mooi te krijgen.

Naast het naaien hebben we natuurlijk ook veel bijgekletst. Ook dit was dus weer een gezellig en productief weekend. Ik denk dat hier misschien wel de oplossing ligt voor mijn eerdergenoemde ‘probleem’ van het te veel dingen willen doen en geen rust nemen. Gewoon regelmatig iets productiefs combineren met iets gezelligs, door mensen uit te nodigen om te komen fröbelen. Je doet misschien minder dan je in je eentje had kunnen doen, maar het is wel veel leuker en ontspannender!

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.