Voor onze reis naar Schotland hadden we een nieuwe camera aangeschaft. Onze oude was maar een prutdingetje, met slechts 4 megapixels en nauwelijks optische zoom, en dat zag je ook wel af aan de foto’s.
Hoewel ik het apparaat regelmatig gebruik voor m’n weblog, is fotograferen geen hobby van me en ik heb dan ook totaal geen verstand van ISO, belichting, contrast, of wat dan ook. Onze nieuwe aanwinst heeft gelukkig een draaiknopje bovenop, waarmee je in een handomdraai een vooraf ingestelde setting kunt selecteren, zoals ‘portretfoto’, ‘zonsondergang’, ‘bewegende kinderen en dieren’, ‘natuur’, en meer van die veel voorkomende onderwerpen. Zodat zelfs een leek als ik enigszins fatsoenlijke foto’s kan maken.
Naast kastelen, doedelzakken en Nessies, heb ik tijdens de vakantie ook een paar algemene kiekjes gemaakt, gewoon om het apparaat en de standen uit te proberen. En sommige foto’s zijn best wel mooi geworden! Hieronder het resultaat (foto’s zijn klikbaar voor een grotere versie):






Ervaren fotografen zullen er wel vanalles mis aan vinden wat betreft compositie en instellingen (kom maar op, Zwusje!), maar ik vind ze eigenlijk wel goed gelukt.
Mooi! Sommige zouden niet misstaan als ansichtkaart of jigsawpuzzel.
…of bureaubladachtergrond
Ik vin ze gewoon mooi
Ik ben geen ervaren fotograaf. Mijn spiegelreflex ligt al jaren in de kast en is ingeruild voor een digitaal speeltje met gelijksoortige knopjes er bovenop. Bij mij worden ze alleen altijd nog ff door Photoshop gehaald
Heb je nog “Urban Exploring-foto’s” nodig? Ik heb nog een paar mooie van Fort de la Chartreuse bij Luik..
En hij maar claimen dat hij ze zelf gemaakt had.