Binnenkort is het alweer tijd voor Castlefest. Daar gaan we uiteraard optreden met Tweedledum & Tweedledee!
Ernic is zo tevreden over de kilt die ik voor hem had genaaid, dat hij heeft gevraagd of we ditmaal in Keltische outfit erheen kunnen gaan. Prima, alleen maakte ik me wel een beetje zorgen over mijn eigen Keltische outfit. Die is namelijk redelijk warm. En als de afgelopen jaren enige indicatie zijn, is er grote kans dat het ook dit jaar weer bloedjeheet gaat worden dat weekend. De onderkleding weglaten en alleen de bovenjurk dragen is geen optie, want die is aan de voorkant helemaal open. Niet heel fatsoenlijk om dat zo te dragen.
Bovendien moet ik er ook in kunnen balfolken, zonder continu op de zoom van mijn lange rok te stappen.
Twee jaar geleden rausde ik daarom last-minute nog even een luchtige linnen jurk in elkaar. Die ik het jaar erna overigens wederom aantrok, bij gebrek aan alternatief. Dus hee, waarom naaide ik nu niet weer een luchtige versie van mijn outfit, speciaal voor Castlefest?
Zo gezegd, zo gedaan.
Alleen de stof was een probleem. Naar de stof van mijn oorspronkelijke Keltische outfit had ik namelijk ongeveer anderhalf jaar gezocht, voordat ik iets vond waar ik écht blij van werd. Maar daar had ik nu geen tijd voor.
Gelukkig heeft mijn naaijuf altijd wat stofstaaltjes liggen. Daar zat daadwerkelijk een niet al te modern ogende, aardetint gekleurde, geruite stof tussen! En daarvan kon ik nog nét voordat de zomerstop in ging, vier meter bij haar bestellen.
Helemaal happy ben ik er niet mee, want het is me nog iets te veel model theedoek. Bovendien is ook dit niet bepaald een luchtige stof, maar het was de enige optie. Dan maar een luchtig model maken en hopen dat deze stof goed zweet absorbeert.
Dit is het resultaat:
Voor deze jurk kon ik het patroon van de vorige simpelweg recyclen, wat een hoop tijd scheelde. Ik heb hem ditmaal een stukje korter gemaakt, geen opening gemaakt aan de voorkant, en een ‘afdekflapje’ achter de geregen sluiting genaaid zodat ik er niets onder hoef te dragen.
Nog een verschil met mijn andere jurk is dat ik de rok niet aan het lijfje heb gerimpeld, maar er stolpplooien in heb gemaakt. Net iets Keltischer, aangezien die verwijzen naar de plooien in een kilt. ![]()
Omdat ik ditmaal wél genoeg stof had, kon ik ook nog een soort arisaid erbij maken. Dat is gewoon een grote doek, die je om je lichaam wikkelt. De keltische kilt is niets anders dan zo’n doek; geplooid en om het lichaam vastgezet met een riem. Mijn (stuk kleinere) doek kan ik gebruiken als het toch wat kouder wordt of als het gaat regenen.
Het ding is op heel veel manieren te dragen:
Tenslotte de stats:
Bestede tijd: 6 uur
Kosten: €33,60 (voor 4 meter stof; de metalen oogjes, de rijgveter en het naaigaren had ik nog liggen)



Ik vind ‘m erg leuk en absoluut niet theedoekerig!