Ons kerstlunch-optreden werpt zijn vruchten af! Gisteren kwam een collega vragen of ik wellicht a.s. vrijdag op een mede door hen georganiseerd crowdfunding-evenement wil spelen? Natuurlijk wil ik dat!
Dus treden wij a.s. vrijdagmiddag met Tweedledum & Tweedledee in museum Het Valkhof te Nijmegen op, om geld te helpen inzamelen voor de restauratie van het middeleeuwse gebedenboek van Maria van Gelre.
Dat gebedenboek valt momenteel namelijk dusdanig uit elkaar, dat het niet meer is toegestaan er aan te komen voor studie. Een van de hoogleraren aan onze universiteit heeft daarom het initiatief genomen om geld in te zamelen voor de restauratie ervan, zodat het weer bestudeerd, tentoongesteld en gedigitaliseerd kan worden.
De bijeenkomst van vrijdag is alleen voor genodigden; vooral hoge piefen die potentiële geldschieters zijn. Volgens mijn collega komen o.a. de rector magnificus van de universiteit en mensen van de Stichting Gebroeders van Limburg. En naast hen neem ik aan nog diverse andere middeleeuwenliefhebbers – de perfecte doelgroep voor ons dus! (Misschien slepen we er zelfs nog een vervolgoptreden uit…) We mogen hen bij binnenkomst muzikaal onthalen én spelen tijdens de borrel.
Helaas is het programmaboekje al gedrukt dus we staan er niet op, maar we zullen wel nog via Facebook en andere kanalen genoemd gaan worden.
Omdat we eigenlijk een andere afspraak hadden en ik nog niet wist of die te verzetten was, kon ik mijn collega niet direct toezeggen dat we erbij zouden zijn. Ik had voorgesteld dat ik ook in mijn netwerk rond kon vragen of er andere muzikanten waren die dan konden spelen. Mijn collega was daar echter huiverig voor, vanwege de genoemde hoge piefen. Ze wilde uiteraard niet zomaar iedereen daar neerzetten. Maar ons had ze al zien spelen en wij kwamen erg professioneel over volgens haar. Die veer kunnen we mooi in onze reet steken ![]()
Dus nu hebben nog een paar dagen om goed te oefenen op ons middeleeuwse repertoire, zodat we vrijdag de sterren van de hemel (en het geld uit de zakken van de aanwezigen) kunnen spelen ![]()
Helaas is het zoals gezegd een besloten bijeenkomst, dus jullie kunnen niet komen luisteren. Maar bijdragen aan het project kan natuurlijk wel: http://crowdfunding.ru.nl/projecten/red-het-gebedenboek-van-maria-van-gelre

Gaaf, en een goed doel ook nog!