Schoenenleed

Vorige maand kocht ik drie paar shiny shiny new shoes. Vandaag heb ik pas voor het eerst een paar aangetrokken. En ze doen PIJN!

Puntige schoenen heb ik altijd al vermeden, omdat ik ruimte nodig heb bij m’n teentjes. Deze waren maar een beetje puntig, dus ik dacht dat het wel kon. Maar ja, in de winkel kun je er maar heel even op lopen. Maar als je ze dan koopt en er vervolgens de hele dag op gaat lopen, merk je pas of ze echt goed zitten. Niet bepaald dus.

Ik hoop maar dat ze door het lopen een beetje wijder worden en dat het een kwestie is van even door de zure appel heen bijten.

Wellicht vragen jullie je af waarom ik nu pas m’n nieuwe schoenen aantrek. Mijn probleem is dat ik snel last heb van zweterige voeten. In sandalen maakt dat niet zo veel uit, want die luchten lekker door. In dichte schoenen kan ik sokken aan en dan heb ik er ook niet zo’n last van. Maar half open schoenen zijn echt een probleem. En eigenlijk ook de reden waarom ik dit soort schoenen nauwelijks bezat. Maar ja, je wil toch ook eens wat leuks aan. Plus: in dit weer zijn sandalen te koud / niet netjes voor op het werk en dichte schoenen te warm.

Ik heb al vanalles geprobeerd. Die halve sokjes zijn of zo miniem dat ze tijdens het lopen van je voet afglijden, zodat je met een prop in je schoenen loopt, of ze zijn te groot zodat ze boven de rand van je schoenen uitkomen, wat niet uitziet. Pantykousjes zijn te dun om te werken, dan kan ik net zo goed niets aan m’n voeten doen. En zo’n inlegzooltje is in theorie een uitkomst, maar dermate dik dat ik daardoor m’n schoenen niet meer aan krijg!

Ik ben voorstander van het oprichten van Front Pro-Sokken In Schoenen. Waarom draagt tegenwoordig niemand meer sokken? Vroegah was dit nog heel normaal. Okee, sokken in sandalen ziet echt niet uit en dat wil ik ook zeker niet promoten. Maar als je tenen in je schoenen verborgen zitten, dan moeten sokjes toch gewoon kunnen? Of zit het alleen in mijn hoofd dat sokken in half open schoenen niet mogen?

Misschien moet ik maar gewoon weer beginnen om ze te dragen en hopelijk zet ik zo een nieuwe norm. Wie steunt mij?

3 comments

  1. Kenshin says:

    Ik! Want er is ook op de één of andere manier ook ingeslopen dat je als man zijnde geen sokken mag dragen, en al helemaal geen badstof (en al zeker geen witte) want dan ben je nog kanslozer dan als je een snor hebt. Nee, je moet geen sokken in je schoenen dragen – en in mijn geval dus kloven in m’n voeten en eczeem er voor over hebben om met de mode mee te gaan.

    Nee dank je. Als ik ‘s zomers op een hete dag een uurtje zonder sokken loop, drijf ik al m’n schoenen uit. Niet echt hygiënisch… Dan draag ik liever sokken, die kunnen na een zweterige dag tenminste in de was. Schoenen niet. En nee, ik ga niet elke twee weken nieuwe schoenen kopen (dat zouden de schoenenverkopers wel willen!)

    Kenshin.

  2. Zwusje says:

    Sja.. het kán wel.. maar dan moet je het wel ook meteen goed aanpakken.. met van die knie hoge multi-colour-regenboog-streep gevallen!
    Uhh.. bij nader inzien.. nee het kan écht niet!

  3. taol says:

    Waarom draag je dan gewoon geen huidskleurige pany onder je kleding, of van die pantyachtige (over de) knie dingen?

    Een huidskleurige panty zie je bijna niet namelijk. Je kunt deze vinden bij de hema en zeeman enzo..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.