Slaapkamerspook

Hebben jullie dat ook wel eens? Dat als je wakker wordt, je denkt dat er iemand in je slaapkamer is?

Ik heb het af en toe. Dan ben ik in zo’n half-slaap/half-wakker toestand en dan weet ik zeker dat er iemand is. Ik zie geen figuur staan, maar soms wel een soort vage vorm hangen. Ik voel vooral de aanwezigheid.

De afgelopen tijd heb ik het tweemaal kort na elkaar gehad, en wat intenser dan anders. De eerste keer werd ik wakker omdat Sammy naast me op bed was gesprongen. Ik was wakker genoeg om me dat te realiseren, maar toen ik me met mijn ogen half open naar hem toe draaide, zag ik een soort wittig wolkje boven hem hangen en ik wist zeker dat dat iemand was. Ik zag daarna het wolkje over hem en mij heen vliegen, richting de kandelaar op de muur naast mijn bed. Op het moment dat ik mijn lampje aan knipte, raakte hij net de onderkant en daarna was hij weg.

Vannacht had ik ook weer zo’n ervaring. Ik werd uit mezelf van iets wakker. En ik wist zo zeker dat er iemand was, dat ik zelfs hardop “Wie ben je?” heb gezegd. Ik zag ditmaal geen wolkje, maar had wel het gevoel dat er iets rechts naast mijn bed in de lucht hing dat weer naar die kandelaar ging. Daarna werd ik echt wakker, deed ik het licht aan, en zag niemand.

Nou ben ik een rationeel persoon en bovendien zo sensitief als een betonnen muur, dus ik geloof niet dat er écht iets in mijn slaapkamer was. Het wordt vast veroorzaakt door mijn half-slaap. Blijkbaar koppelt mijn geest graag entiteiten aan mijn onderbewuste gedachten. (En voor degenen die wel in geesten geloven: ik heb een nieuwbouwhuis uit 2003 en ik ken de vorige, eerste, bewoners; er is niemand in dat huis overleden. ;-) )

Maar het is wel heel raar. En best even eng om daarna in je eentje in je bed te liggen, en soms zelfs schaduwen over je muren te zien stromen (zo lijkt het, totdat je écht focust – dan blijkt alles toch echt stil te staan).

Dus nou ik ben benieuwd of jullie dit ook wel eens hebben?

6 comments

  1. tineke says:

    Ik hallucineer heel snel als ik koorts heb. Ik ben zo vaak me rot geschrokken van de lamp. Dat valt nu wel weer mee, maar nu lijk ik vaak overtuigt te zijn dat de bovenkant van het gordijn (wat gerimpeld is en waar wat licht doorheen schijnt) iets is.

  2. Yvonne says:

    Yep. Ook hier. Ik zweer je dat er een keer inbrekers in huis zijn geweest. Ik heb hun zaklampschijnsel door de (openstaande) deur gezien. Maar toe ik echt wakker was, had ik nooit vanuit mijn plek in het bed de gang in kunnen kijken. Toch wist ik op dat moment zeker dat ik wakker was en dat ze er waren. Heel bizar.

  3. Janou says:

    Slaapverlamming met hallucinatie, altijd leuk. Ik heb ook weleens de inbreker-variant. En als ik het echt te warm heb, droom ik heel realistisch en eng.

  4. Afke says:

    Wat denk je van stemmen uit het stopcontact naast mijn bed. Die je dan ook nog eens vertellen dat je iets kleins op je werk over het hoofd hebt gezien, zoals een schakelaartje op de goede tijd omzetten en dat daardoor maanden van werk onbruikbaar zijn geworden. En ik werkte niet eens met technische zaken!
    Oorzaak: nieuwe baan en te druk met allerlei dingen.

  5. Lenny says:

    Bedankt allemaal voor het delen van jullie ervaringen. Zo voel ik me een stuk minder gek. :-P

    Dankzij Karijn op Facebook weet ik nu dat het ook een naam heeft: “hypnagoge hallucinaties”.

  6. joop says:

    Het zou ook een illusionaire vervalsing kunnen zijn.
    En nee, daar heb ik geen last van. Zelfs toen er echt in mijn huis werd ingebroken, sliep ik gewoon door en heb ik niets gemerkt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.