Doedelzakworkshop & folkbal

Gisteren was een intensieve, maar heerlijke dag!

‘s Ochtends reed ik met Rinske en Marcel naar Zeist, voor de workshopdag van Stichting Draailier & Doedelzak. Ik had me opgegeven voor de workshop voor gevorderde doedelzakspelers, die door Willem Schot gegeven werd. Ik wilde heel graag een keertje les van hem hebben en ook het onderwerp van de workshop (omspelen/versieren van een melodie) klonk nuttig en interessant.

We waren met maar 5 deelnemers, dus dat was wel prettig. Niet alleen voor onze oren, maar ook omdat je wat rustiger aan kan doen.
Toch is het wel een beetje raar, om samen met je doedelzakleraar dezelfde workshop te volgen… :-)

workshop

Aan het eind van de middag reden we snel naar huis, want ‘s avonds was er weer een folkbal in Nijmegen. Even eten, omkleden, en hop weer door!

Uiteraard was ik eigenlijk bek-af na zo’n intensieve middag en normaal gesproken zou ik liever op de bank zijn blijven hangen. Maar ik weet dat ik van dansen juist energie krijg, dus het was geen enkel probleem om mezelf ervan te overtuigen om te gaan!

En inderdaad heb ik niet alleen weer heel veel fijne dansjes gedaan, maar ik heb ook zitten kwijlen vanwege het vioolspel van een van de muzikanten van het duo Les Bottines Artistiques – wauw, wat een techniek! Daar zit echt wel een conservatoriumopleiding achter ofzo. En je hoorde in hun muziek ook duidelijk klassieke invloeden.

Ik ben gisteravond ook nog gevraagd of ik niet secretaris wilde worden van Stichting Balfolkfabriek. Ik voelde me erg vereerd dat ze me graag wilden hebben, maar argh… ik ben net gestopt met re-enactment om wat meer tijd voor mijn huidige activiteiten te maken. Dus helaas was dat een nee. (Mocht iemand anders zich geroepen voelen… er is dus een vacature. :-) )

Na zo’n intensieve dag en twee nachten net iets te weinig slaap, ben ik nu wel een beetje brak. Terwijl ik zo meteen weer door moet naar een optreden met Tweedledum & Tweedledee. Hopen dat het in ieder geval droog blijft…

Gerelateerde posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.