De afgelopen jaren vond ik het steeds moeilijker worden om te bepalen wat we met oud & nieuw gingen doen. Ik was een beetje klaar met thuis in een kringetje zitten, maar het grote anonieme feest van vorig jaar was ook geen succes.
Toen hoorde ik over het Knalbal: een folkbal in Zeist tijdens oud & nieuw. Dat leek me helemaal ideaal: lekker bezig met dansen, maar wel met veel bekende mensen, toegankelijke onbekenden, en voor de rest een supergoede sfeer. Op een folkbal is het immers nooit knokken en lopen er geen zatlappen rond, de muziek is goed en het is altijd gezellig.
Maar ja, Mark danst geen balfolk. En bovendien kent hij bijna niemand daar. Dus stelde ik voor om bij ons thuis een spelletjesavond te organiseren. Dan waren we ook met leuke mensen én hadden we iets actiefs om te doen, in plaats van hangen, oliebollen eten en de nieuwjaarsconference kijken.
Helaas bleken al Mark’s spelletjesvriendjes al wat anders te hebben. En dus bood hij uit zichzelf aan om mee te gaan naar het Knalbal. Yeehah!!
Gelukkig heeft Mark ook jaren gestijldanst en doet hij nu aan streetdance, dus het leren van de pasjes tijdens mijn spoedcursus balfolk bleek geen enkel probleem.
En wat was het leuk! Om half 8 begonnen we met dansen. Voordat ik het wist was het al 12 uur en werden er stoelen in het midden van de dansvloer geplaatst, voor een acoustische ‘nieuwjaarsgigue’. Een wat? Nou ja, een gigue die net na 00:00 uur start. En aangezien het een cirkeldans is waarbij je continu van partner wisselt, is het de perfecte manier om zo veel mogelijk mensen in zo kort mogelijke tijd gelukkig nieuwjaar te wensen ![]()

Na het eerste dansje van het nieuwe jaar, stoven we naar buiten om het vuurwerk te bezichtigen. En om de nabijgelegen rotonde te bezetten en daar wederom een cirkeldans te doen. Trekzak en een paar potten vuurwerk in het midden en gaan!
Het trok zelfs de aandacht van de lokale media, die ons daar heeft staan filmen… ben benieuwd hoe we worden afgeschilderd ![]()
En ik ben echt supertrots op Mark! Hij heeft heel erg zijn best gedaan om goed te minglen met iedereen en ook wat dansjes zonder mij te doen. Zoals spontaan een bourrée, die ik hem niet eens vooraf had geleerd! Gelukkig heeft hij het dus ook erg leuk gehad.
Enige minpuntje was mijn fysieke toestand. Naast de rugpijn die ik al twee dagen had, was mijn buik geheel overstuur van het restaurant-eten op pappie’s verjaardag, dat blijkbaar compleet verkeerd gevallen was. Ik had eigenlijk verwacht er ‘s avonds wel weer overheen te zijn, maar mooi niet dus. Ik kon wel dansen ondanks de buikkrampen, maar rond kwart voor drie, toen de laatste band er mee ophield en de sessie begon, vond ik het toch wel mooi geweest. Stomgenoeg was ik helemaal niet moe, maar ik moest echt even liggen en mijn darmpjes rust gunnen.
Gelukkig hoefden we niet ‘s nachts nog helemaal naar Nijmegen terug te rijden, maar konden we crashen in een hotelletje op loopafstand (waar de Iraanse eigenaar me nog uitgebreid heeft uitgelegd dat in zijn cultuur oud & nieuw pas op 21 maart wordt gevierd, want dat is het begin van de lente dus echt een nieuw begin. In Nederland vieren we het als het grootste deel van de winter nog moet komen… da’s toch een beetje raar? En gelijk heeft ‘ie
).
Vandaag nog steeds niet beter, dus maar lekker de rest van de dag doorbrengen op de bank met een kruikje en tekenfilms. Belle en het Beest en Chicken Run zijn al achter de kiezen. Eens kijken wat de volgende wordt…
Gelukkig nieuwjaar allemaal!! Hopelijk hebben jullie net zo’n leuke avond en nacht gehad als ik!
Het was zeker een super toffe avond! Fijn dat ik je mee uit heb mogen vragen
Hihi, shht, niet zo hard! Ik zei toch dat ik getrouwd ben!
Nacht niet, vanwege ziekjes zijn lag ik er op een heel christelijke tijd in. Maar de avond was erg leuk/ lekker *burp*
jij ook een goed nieuwjaar gewenst
Sorry, vergat mijn naam in te vullen
Leuk dat je er bij was
volgendjaar weer?
Aaaah wat is die Mark toch een lieve hubbie! <3
Tijdens het eten gaven mijn darmen overigens ook een waarschuwingssignaaltje, maar daarna heb ik nergens last van gehad. Ik vrees dat je toch een buikgriepje te pakken hebt. Beterschap!!
@Zwusje: Mjah, dan zal het inderdaad wel die heersende buikgriep geweest zijn (voel me pas sinds vandaag weer wat beter). Hoewel ik geen andere symptomen ervan heb.
Gelukkig heb ik steeds erg goed mijn handjes gewassen op het feest, dus hopelijk heb ik niets verspreid
@Arjen: Wat mij betreft wel! Onze tango-inspired scottish was zeker wel een hoogtepuntje van de avond <3
Hey leuk dat je mijn foto gebruikt hebt en mijn naam erbij gezet hebt. Was inderdaad een erg leuke avond