Bonbons maken met collega’s

Het was gisteren weer tijd voor ons jaarlijkse afdelingsuitje! Het plan was om met z’n allen een workshop bonbons maken te gaan volgen.

Nou waren we twee jaar geleden met een ander bedrijfsuitje al bij dezelfde organisatie langs geweest en hadden we o.a. een demonstratie gehad van hoe je bonbons maakt. Maar ditmaal mochten we het ook echt zelf gaan doen!

Eerst kregen we uitleg over hoe chocolade wordt gemaakt. Effe geduldig afwachten…

uitleg

…en dan lekker charmant onszelf verpakken in plastic schortjes en haarnetjes! :-D

selfie

Wij vonden dat de bebaarde mannen in ons team er ook eentje om de kin moesten, maar daar wilden ze niet aan. Flauw hoor.

We maakten twee soorten bonbons: met een crèmevulling (op te brengen met een spuitzak) en met marsepein- en caramelvulling. Die laatsten moesten we eerst met de hand sculpturen. Uiteraard ging ik voor de uitdaging en leerervaring en bedacht ik vreemde vormen en combinaties van vullingen, gewoon om te kijken hoe dat uit zou pakken.

vullen

gevormd

Toen kwam het moeilijkste klusje: de boel met een vorkje door een bak gesmolten chocolade halen, om er een laagje overheen te krijgen. Daar ben ik duidelijk niet voor in de wieg gelegd. De meeste collega’s slaagden er in de bonbons zonder al te veel te morsen, terug op het papier te krijgen, maar ik had overal druipers en spetters er omheen… (En op mezelf – m’n hele handen zaten onder en het was maar goed dat ik een schort aan had.)

chocoladelaag

Maar hee, ze zijn er vast niet minder lekker door. Voordat ze in het doosje konden, moest ik helaas wel her en der wat van de onderkant afbreken en ter plekke opeten (want weggooien is zonde). ;-)

doos-open

doosjes

Ik heb ze nog niet geproefd, want door al het proeven van de verschillende cacao-fasen tijdens de demonstratie en het snoepen tussendoor, zaten we al behoorlijk vol. En toen moesten we nog gaan eten… een 8-gangendiner!

Wat overigens luxer klinkt dan het was, want maar de helft van alle gangen waren echt lekker, maar het was wel heel gezellig met ons zootje ongeregeld. We blijven toch een groepje bijzondere mensen bij elkaar. Lekker direct en niet al te tactisch qua opmerkingen, zeker na een glaasje wijn of wat biertjes. :-)

Maar vandaag zitten we weer gewoon op kantoor en wordt er net als altijd weer hard gewerkt. Back to business!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.