Spiel 2014

Traditioneel gaan we ieder jaar naar Spiel; een grote spellenbeurs in Essen (Duitsland). Dat klinkt ver, maar vanuit Nijmegen is het maar een uur en een kwartier rijden – we hebben vrienden in het westen van het land wonen waarnaar de rit langer duurt.

Vorig jaar hadden we een keer overgeslagen, maar dit jaar had ik er weer vrij voor genomen. De beurs is weliswaar van donderdag tot en met zondag, maar in het weekend is alle good stuff al weg en bovendien is het dan zo druk dat er geen doorkomen meer aan is. Het was nu al regelmatig ellebogen en uitkijken dat je geen 65-liter backpacks tegen je gezicht aan kreeg.

spiel

spiel-kar
Ons zie je dus niet met steekwagentjes vol loot…

Ik had al eerder opgemerkt dat de standjes met LARP-spullen in de loop der jaren steeds kariger werden. Maar het was altijd nog net genoeg om te gaan. Met de nadruk op was. Ditmaal stond er welgeteld… Mytholon. Punt.

Er waren nog wel wat kraampjes met mede, een kraampje met tiara’s, en een kraampje met leren boekomslagen en schrijfspullen, maar er zat eigenlijk niets bij waar ik interesse in had. Niets dat op de boodschappenlijstjes van Mark en mij stond, hebben we kunnen vinden en het is de eerste keer dat ik weer met lege handen naar huis ben gegaan. :-(

Dat was wat mij betreft dus de laatste keer dat we naar Spiel zijn gegaan. Het is een leuke beurs, mits je van bordspellen en spelletjes in de traditionele zin van het woord houdt. Voor spellen in de brede definitie, zoals LARP, hoef je niet (meer) te gaan.

Gerelateerde posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.