
Voorafgaand aan het weekend wist ik niet helemaal zeker of het goed zou komen. Het aantal inschrijvingen was namelijk wel erg dramatisch lager dan vooraf ingeschat. Maar gelukkig bleek het toch een superleuk jubileumevenement van Charm te zijn geworden!
In het kader van het 12,5-jarig bestaan van de vereniging, hadden we besloten om in plaats van een roleplay evenement, een lol-play evenement te organiseren. Insteek: reverse dungeon. Oftewel: we draaien de rollen om en nu spelen de spelers eens de slechterikken, en de NPC’s zijn de helden die de slechterikken wel eens even komen verslaan.
Mark schreef een hilarisch regelsysteem, waarin stond dat je kon kiezen uit 3 klassen voor je personage: van epische über-evil overlord met extra veel powers, tot de zogenaamde voetveeg, die als speciale vaardigheid ‘wederkeer’ had. Oftewel: als je dood bent, loop je een rondje rond een boom en kom je weer het spel in als je vage neef of buurman. Want alle voetvegen lijken toch op elkaar
En meer van dat soort ongein.
Echt veel plot was er dan ook niet, het werd vooral aan de spelers hun eigen fantasie overgelaten om hilarische dingen uit te vreten.
Oh, en er waren magic items! Van ‘de handschoen der verrukking’ tot ‘het constipeergeweer’ tot ‘het pluizige paardje (“it’s so fluffy I could die!!!”)’. En de spelers mochten op basis van de naam en tagline van het item, zelf bepalen wat het concreet deed.
Zelf heb ik me als NPC uitstekend geamuseerd als ‘de moeder van de nachtmeester’ (de leider van het zootje ongeregeld), die superdementerend was en continu vergat waar ze was en wat ze ook alweer in haar kistje had zitten. Hilarisch, iedere keer weer precies dezelfde gesprekken ophangen tegen anderen, totdat ze helemaal wild van me werden ![]()

Het feest viel gelukkig ook niet in het water. De opkomst op de dansvloer was beperkt, maar men heeft zich ook prima geamuseerd met praten en spelletjes spelen.
Grote voordeel van zo’n eendagsevenement is dat het een stuk minder werk is en ook minder stressvol, dan een gewoon weekendevenement. Behalve dan het vooraf uitzoeken van alle props en kostuums, want je moet alle dozen opentrekken in plaats van de hele boel gewoon in een busje mikken. Maar gelukkig had ik daar hulp bij, en zelfs bij het achteraf terugstoppen en opnieuw sorteren van alle meuk. Onze zolder is nog nooit zo snel na een LARP begaanbaar geweest!
Al met al was het evenement dus een succes. Maar als we het nog een keer doen, moeten we waarschijnlijk zorgen voor nog lagere kosten, een centralere locatie en meer promotie. Want het is natuurlijk jammer als er uiteindelijk maar zo weinig mensen van kunnen genieten.
En niet tegelijk met een ander evenement =( Ziet er heel leuk uit! Nu vind ik het nog jammerder dat ik niet kon…