Wat heb ik me afgelopen weekend weer enorm vermaakt op Charm!
Mark en ik hadden al een tijdje geleden het karakterconcept ‘Drek & Sladder’ bedacht. Oorspronkelijk idee was om twee goblins te gaan spelen, die allerlei debiele acties uithaalden. Een echte fun-play rol dus. Ik was er alleen niet helemaal zeker van dat ik dit kon spelen. Dus besloot Mark om van Drek en Sladder een NPC-rol voor Charm te maken, als een soort playtest.
Helaas kon Mark alleen in het begin van het evenement meedoen, want hij had te veel andere rollen en een spelleiderstaak om op zich te nemen. Vandaar dat ik Sladder net iets anders neer heb gezet dan oorspronkelijk de bedoeling was, namelijk als een soort schattige Gollum, die zwaar de underdog was binnen de Terrasaurus cultuur en overal straf voor kreeg als ze iets niet goed deed.
Het sloeg heel erg aan en ik heb enorm veel leuk spel gehad met de spelers. Voor degenen die toegang hebben: mijn leukste momenten staan op het Charm forum (ik herhaal ze hier niet, want voor niet-Charm spelers zijn ze volgens mij minder leuk).
Achteraf gezien was het heel goed dat het een NPC-rol was, want ik had dit niet een heel weekend full-time volgehouden. De hele tijd rennen, springen, zig-zaggen, gebukt lopen en met je hoofd bewegen is best wel vermoeiend! Maar als NPC kon ik me af en toe terugtrekken in het monsterhok om uit te rusten en nieuwe inspiratie op te doen.
Ook heb ik nog even een hogepriesteres van Morrigan mogen spelen. Ik werd hiervoor unaniem gekozen door mijn mede-NPC’s, doordat zij bij de toewijzing van rollen, als in een slechte komedie, allemaal tegelijk een stap ACHTERuit zetten terwijl ik nietsvermoedend bleef staan… Episch.
De locatie was echt super: niet alleen was hij overdekt zodat we ‘s ochtends niet ons tentje uitbrandden, maar hij was ook heel ruim, erg goed aangekleed voor een LARP-setting, en er was een mooi bos vlakbij. En niet het minste: je kon zowel buiten als binnen veilig vuur maken. Dat draagt toch altijd bij aan de gezelligheid, dus hebben we zaterdagavond weer even lekker zitten zingen rondom het vuurtje.
Inmiddels heb ik alle groene schmink uit mijn poriën en oorschelpen weten te boenen (denk ik – ik heb in ieder geval nog geen commentaar gehad van mijn collega’s) en is mijn haar dankzij 2x wassen en een halve fles crèmespoeling eindelijk weer doorkambaar.
Eigenlijk ben ik niet eens zo heel brak. Vanwege de winter was het alweer veel te lang geleden dat ik gelarpt had en de afgelopen dagen heb ik behoorlijk was intensieve werk-dingen moeten doen, dus ik had dit weekendje echt even heel erg nodig. En het blijkt: ondank de respectievelijke 3,5 uur en 4,5 uur slaap op vrijdag- en zaterdagnacht, lijken de kringen onder mijn ogen eerder minder dan meer te zijn geworden…
Over twee weken weer!
Ik denk dat als er 1 saurus gered had mogen worden van de offers van Axis, iedereen voor Sladder zou kiezen. Je had de harten van de meesten al gestolen.
Volgens mij waren er zelfs al een aantal die je mee naar huis wilden nemen…